Laserowe usuwanie owłosienia fotoepilacja


Światło medycznego lasera diodowego x-lase niszcząc mieszki włosowe prowadzi do trwałego usunięcia owłosienia.

Laser X-Lase Plus

Laser Xlase Plus to najbardziej zaawansowany technologicznie laser do depilacji laserowej i zarazem najskuteczniejsze urządzenie do tego typu zabiegów dostępne obecnie na rynku. Laser diodowy Xlase Plus firmy Biotec gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo i najwyższą skuteczność procedur zabiegowych. O jego jakości świadczą certyfikaty ISO 9001 i ISO 13485 (najwyższa klasa ISO, w kategorii aparatury medycznej). Posiada również notyfikację TUV Rheinland, która jest w ścisłej prestiżowej czołówce jeśli chodzi o jednostki notyfikowane certyfikujące urządzenia medyczne dla Komisji Europejskiej. Laser diodowy Xlase Plus został wyposażony w przełomowe technologie, które zapewniają najwyższy komfort pacjenta w trakcie zabiegu, bezpieczeństwo połączone z skutecznością zabiegów: Xlase Plus zapewnia trwałe usuniecie owłosienia przy zastosowaniu nowatorskiej technologii diody wysokiej mocy. Gwarantuje to przeprowadzenie szybkiej i­ nieinwazyjnej procedury, bez przestojów, na wszystkich rodzajach skóry (fototypy I-VI) także na opalonej skórze, oraz w­ przypadku PFB (pseudofolliculitis barbae – rzekome zapalenie około mieszkowe brody). Pierwszy laser, który usuwa również włosy białe i siwe!

 

Procedura

Przy zabiegu trwałego usuwania owłosienia istotną rolę odgrywają fazy wzrostu włosa. Ponieważ na danym obszarze ciała włosy są w różnych fazach wzrostu, usunięcie ich nie może odbyć się jednorazowo.

W czasie zabiegu usuwane są wszystkie włosy, które w danej chwili są w fazie wzrostu. W zależności od poddawanej leczeniu okolicy, częstotliwość powtarzania zabiegów jest różna: 4-8 tygodni.

TRZY FAZY WZROSTU WŁOSA

Faza wzrostu (anagen)

Faza, w której włos osiąga swoją pełną długość, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę (połączoną z krwiobiegiem). Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.

Faza przejściowa (katagen)

Włos uwalnia się z brodawki i przesuwa do góry. Następuje zatrzymanie procesów rozrodczych zachodzących we włosie.

Faza spoczynku (telogen)

Polega na tym, że włos najpierw jest odżywiany z mieszka a następnie wypada. Zabieg przeprowadzony w tej fazie jest mało skuteczny.

Przygotowanie do zabiegu

 • skóra powinna być nieopalona
 • należy zaprzestać rozjaśniania i wyrywania włosków na 4 tygodnie przed zabiegiem
 • część ciała, która ma być poddana zabiegowi powinna zostać ogolona na dobę przed zabiegiem
 • skóra przed zabiegiem musi być czysta, sucha i nienatłuszczona. Po umyciu się, przeciwwskazane są wszelkie kosmetyki, balsamy, antyperspiranty.

Zabieg

W zależności od depilowanej powierzchni zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Impulsy lasera odczuwane są jako ukłucie lub lekkie pieczenie. Nieprzyjemne dolegliwości są minimalizowane poprzez system schładzania głowicy . W przypadku przeprowadzania depilacji w wyjątkowo delikatnej okolicy lub na dużym obszarze możliwe jest zastosowanie systemu  MotionSpeed! Zabieg jest wykonywany przez kosmetologa !

Po zabiegu

 • po zabiegu skóra jest podrażniona i lekko obrzęknięta. Zaczerwienienie, obrzęk, niewielkie pęcherzyki mogą utrzymywać się 2-3 dni po zabiegu.
 • bezpośrednio po zabiegu, w domu, wskazane jest nałożenie zimnego okładu na podrażnioną skórę (np. zimny ręcznik). Skórę po zabiegu można normalnie myć wodą i mydłem. W razie większego odczynu, na skórę można zaaplikować preparaty przeciw oparzeniowe (np. Bepanthen, Panthenol, Argosulfan, Thermcool)
 • nie używać dezodorantów
 • należy unikać opalania poddanej zabiegowi skóry minimum 4 tygodnie po zabiegu oraz stosować preparaty foto protekcyjne z filtrem SPF >30.
 • między kolejnymi sesjami laserowej depilacji nie należy stosować innych metod depilacji (depilacja mechaniczna, chemiczna, woskowanie). Włosy można golić.

 

W ciągu kilku-kilkunastu dni z uszkodzonego mieszka wysuwa się pozostała końcówka. Po tym czasie następuje okres, w którym w poddanej zabiegowi okolicy nie rosną żadne włoski. W zależności od okolicy ciała, koloru włosków, indywidualnych właściwości pacjenta okres ten trwa kilka do kilkanaście tygodni. Po każdym kolejnym zabiegu laserowej depilacji efekt utrzymuje się nieco dłużej. Po serii 5-7 zabiegach osiąga się zwykle trwałą redukcję owłosienia rzędu 80% – 90%pozostałe włoski są cieńsze i delikatniejsze.
Idealnymi kandydatami do depilacji laserowej są osoby z ciemnymi włosami i jasną skórą – u nich najszybciej obserwuje się wysoką skuteczność. Laser nie jest w stanie uszkodzić cebulek włosów bardzo jasnych, rudych i siwych.

 

Przeciwskazania

 • opalenizna (przez minimum 1 miesiąc przed zabiegiem nie należy opalać się, korzystać z solarium czy używać kremów brązujących)
 • stosowanie kosmetyków, ziół i leków światłouczulających (krem z retinolem, maść z wit. A, dziurawiec, nagietek, herbatki odchudzające, antybiotyki, retinoidy i inne)
 • ciąża i karmienie piersią
 • blielactwo, łuszczyca i inne choroby skóry
 • epilepsja (padaczka)
 • niewyrównana cukrzyca niektóre choroby endokrynologiczne, immunologiczne i dermatologiczne
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • skłonność do przebarwień skóry