Kriolipoliza - redukcja tkanki tłuszczowej


Jedno z trzech najlepszych na świecie urządzeń do kriolipolizy – trwałej likwidacji komórek tłuszczowych. W tej metodzie pozbywamy się komórek tłuszczowych całkowicie.

Kriolipoliza - redukcja tkanki tłuszczowej

Jedno z najnowszych odkryć medycyny estetycznej to kriolipoliza.

Zabieg polega na bezpiecznym zamrażaniu niechcianych komórek tłuszczowych i jest alternatywą do inwazyjnej i bolesnej liposukcji. Kriolipoliza to odkrycie dwóch lekarzy z USA ze szpitala z Massachusetts. Dr med. Dieter Manstein oraz dr med. R. Rox Anderson dowiedli, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki. Giną już w temperaturze 0 st. C. Lekarze wykazali, że kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może powodować ubytek komórek tłuszczowych i utratę podskórnego tłuszczu. Ich odkrycie pomogło opracować technologię, którą zastosowano w urządzeniu Coaxmed, za pomocą którego wykonuje się zabieg mrożenia tkanek tłuszczowych. To metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania lipolizy (ich rozpadu).

 

Rezultaty

Rezultatem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej i znaczna poprawa kształtów ciała. Na skutek mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy. Dlatego jest to terapia bardzo bezpieczna, nieinwazyjna i bezbolesna. Zabieg jest najczęściej stosowany w trzech obszarach: na brzuchu, plecach (boczkach) i tzw. bryczesach, czyli dolnej partii bioder i górnej partii ud.

 

Zabieg

Wykonanie zabiegu urządzeniem Coxmed trwa godzinę. Specjalna głowica próżniowa zostaje przyłożona do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tłuszczu, i zasysa tkankę. Dzięki głowicy zostaje pobrane ciepło z komórek, zgodnie z wybranym profilem zabiegowym. Czujniki wbudowane w głowicy są połączone z urządzeniem Coaxmed w celu stałego monitorowania i regulowania chłodzenia.

Cel zabiegu

Głównym celem zabiegu jest takie ochłodzenie komórek tłuszczowych, aby spowodować ich obumarcie. Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo są eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje.

Po zakończeniu zabiegu klienci mogą natychmiast wrócić do swoich normalnych czynności, w tym pracy i wysiłku. Rezultaty nie są widoczne od razu. Trzeba czekać kilka tygodni, aby organizm pozbył się uszkodzonych podczas zabiegu komórek tłuszczowych. Są one usuwane z ciała powoli, w trakcie procesu metabolicznego organizmu, tak samo jak tłuszcze pochodzące z pożywienia.

 
 

Efekty

Dopiero po kilku tygodniach można oglądać finalny efekt zabiegu.
Dzięki urządzeniu Coaxmed można stracić od 25 do 40 proc. tkanki tłuszczowej z obszaru poddanego zabiegowi.

Rezultaty powinny się utrzymać przynajmniej kilka miesięcy.